Wiśnione

Lifestylowy blog o modzie, jedzeniu i podróżach Kasi i Marcina Wiśnionych. Londyn/Warszawa/Malaga email:kasia@wisnione.pl

Style wnętrzarskie pasujące do małych mieszkań

Urządzenie małego mieszkania jest naprawdę sporym wyzwaniem. Obecnie ceny nieruchomości są na tyle wysokie, że wiele osób decyduje się na zakup niewielkiego mieszkania, składającego się z jednego lub dwóch pokojów. Okazuje się, że takie mieszkanie także może być bardzo funkcjonalne.

Jaki styl w małym mieszkaniu?

W małym mieszkaniu spore znaczenie ma odpowiednia aranżacja. Dzięki niej można optycznie powiększyć przestrzeń, a także zadbać o komfortowe i funkcjonalne życie codzienne. Złym rozwiązaniem są style takie jak klasyczny, loftowy lub glamour, ponieważ potrzebują one sporych przestrzeni. Znacznie lepiej zdecydować się na styl skandynawski lub prowansalski. Można tutaj postawić także na ciekawe dodatki takie jak lustra, obrazy i naklejki na kafelki. W ten sposób całe pomieszczenie nabierze wyjątkowego stylu.

Styl skandynawski

Styl skandynawski jest wyjątkowo lubiany w Polsce ze względu na uniwersalny design, dopasowanie do niewielkich mieszkań, a także niskie koszty. Meble i dodatki można kupić w sieciówkach, chociaż osoby, którym zależy na wyższej jakości mieszkania, mogą zdecydować się na współpracę ze stolarzem. Styl skandynawski opiera się na jasnych kolorach oraz wykorzystaniu naturalnych materiałów takich jak drewno i kamień. Dodatkowo w tym stylu na ścianach można powiesić duże lustra, powiększające optycznie przestrzeń i zapewniające komfort. Minimalistyczne meble o ascetycznych liniach, funkcjonalność i prosty design to najważniejsze zalety tego stylu.

Styl prowansalski

Styl prowansalski opiera się na zastosowaniu pastelowych barw, a w szczególności na kolorze lawendowym. Dodatkowo znaczenie ma tutaj funkcjonalność pomieszczeń, przy jednoczesnym zachowaniu eleganckiego wyglądu mebli. Właśnie dlatego warto postawić na zdobienia, stylowe rączki szaf, wygodną kanapę. Świetnie sprawdzają się ponadto fotele rattanowe oraz zastosowanie naturalnych tkanin takich jak len i bawełna. Dodatkowo można wykorzystać motywy kwiatowe, przykładowo na zasłonach, pokrowcach na krzesła, obiciach mebli.

Styl prowansalski można z łatwością zaadaptować do niewielkich mieszkań, tworząc piękną przestrzeń, pełną romantyzmu i elegancji. Taki styl dobrze sprawdzi się dla osób, którym bliskie są przytulne pomieszczenia i rustykalne klimaty. Nawet w mieszkaniu w centrum miasta można poczuć atmosferę swobody. Wystarczy tylko zdecydować się na odpowiednie meble i dodatki.

 

Next Post

© 2023 Wiśnione

Theme by Anders Norén